Uudised

Lennuliiklusteeninduse juhatusega liitus senine finantsjuht Meelis Kruusmann

Postitatud 31. Mai 2021

Lennuliiklusteeninduse nõukogu valis 1. juunist 2021 uueks juhatuse liikmeks ettevõtte finantsjuhi Meelis Kruusmanni. Lennuliiklusteeninduse juhatusse kuulub edaspidi neli liiget.

Meelis Kruusmann

Lennuliiklusteeninduse juhatuse esimehe Ivar Värgi sõnul on ettevõttel jäänud selja taha keeruline aasta nii majanduslikult kui ka emotsionaalselt. „Tulenevalt COVID-19 kriisist oleme pidanud enda tegevusi ja ressursikasutust korduvalt üle vaatama ning leidma kohti kokkuhoiuks. Lennundus pole enam endine ning ka järgmine aasta kujuneb meie jaoks keerukaks. Meie jaoks on äärmiselt oluline saavutada majanduslik efektiivsus ja Meelise abiga on ettevõte seda suuteline ka leidma,“ selgitas Ivar Värk.

Meelis Kruusmanni sõnul on möödunud aasta majandusolukord esitanud ettevõttele ja juhatusele väljakutse kuidas väljuda kriisist ja tagada majanduslik edukus. „Olen alates ettevõttega liitumisest vastutanud nii finantskontrolli kui ka planeerimise eest ning toetanud juhatust otsuste kujundamisel. Minu roll juhatuse liikmete seas on olla tasakaalustavaks jõuks ambitsioonikusele, toetada juhatuse ärilisi otsuseid nii, et need oleksid kooskõlas omaniku  soovidega ja arvestaksid finantsriskide ja võimalustega,“ ütles Meelis Kruusmann.

„Finantsjuhil on suur roll ka ettevõtte strateegia kujundamisel ja elluviimisel ning seetõttu olen selle otsuse üle väga tänulik. Meelise ülesanneteks ja vastutusvaldkonnaks juhatuses jääb finantsmajanduslik ja haldusega seotud valdkond,“ ütles Ivar Värk.
Meelis Kruusmannil on 20 aastat kogemust finantsvaldkonnas. Lennuliiklusteenindusega liitus Meelis 2016. aasta mais. Varasemalt oli Meelis ehitusettevõtte SKANSKA finantsjuht. 

Lennuliiklusteeninduse AS on uue põlvkonna lennujuhtimisteenuste pakkuja Eestis, mille peakontor asub Tallinnas. Pakume ohutuid ja tõhusaid lennujuhtimisteenuseid koos lennuliikluse korraldamise konsultatsioonide ja koolitusteenustega. Lennuliiklusteeninduse AS tegutseb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ja ettevõtte ainuomanikuks on Eesti Vabariik.