Uudised

Cybernetica müüb oma lennujuhtimise irdtorni tehnoloogia Adacelile

Postitatud 24. Veebr 2022

Cybernetica astub strateegilise sammu oma põhitegevuste teravamaks fokuseerimiseks e-valitsemise tehnoloogiate, turvalise tarkvara- ja tootearenduse ning küberturvalisuse teenuste suunal ning müüb irdtorni tehnoloogia globaalsele lennuliikluse juhtimise tehnoloogia- ja teenusepakkujale Adacel.

Tehinguga omandab Adacel Cybernetica loodud irdtorni tehnoloogia ning võtab üle selle arendamise. Irdtorn võimaldab 24/7 turvalist lennujuhtimist distantsilt. Hetkel on selle tehnoloogia peamine klient Eestis Lennuliiklusteeninduse AS ning esimene irdtorn on paigaldatud Kuressaare lennuväljale.  

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul on Cybernetica tuumiktugevus evalitsemise ning infoturbe alane ekspertteadmus. “Arvestades tänast nõudlust usaldusväärse e-valitsemise teh-noloogiapartneri järele, on meie jaoks mõistlik samm oma tegevuste fookus suunatagi rohkem meie põhilistele väärtuspakkumistele digitaalse identiteedi, andmevahetuse, privaatsuse ja turvalisuse tehnoloogiate vallas.” 

“On hea meel, et leidsime nii hea klapi Adaceliga, kes on lennujuhtimise vallas rahvusvaheliselt tuntud liider. See on ka irdtorni arendustiimile hea võimalus end Adacelis globaalsel tasandil rakendada,” lisas Väärtnõu. 

Adaceli tegevjuht ja juhatuse esimees Daniel Verret ütles, et ettevõttel on irdtorni tehnoloogia omandamise ning selle arenevate tehnoloogiliste võimekuste üle hea meel. “Adacel on pühendunud sellele, et üleminek oleks sujuv ning oleme valmis võtma vastu oma uued meeskonnaliikmed ning alustama koostööd kliendiga. See uus lahendus sobib hästi meie pikaajalise visiooni ning missiooniga, milleks on arendada efektiivselt turvalisust lennunduses.” 

Lennuliiklusteeninduse ASi tegevjuht Ivar Värk tänas Cyberneticat hea koostöö eest ning avaldas valmisolekut Adaceliga koostööd jätkama. “Meil on hea meel selle üle, et arendustiim jääb endiselt Eestisse ning saame tööd sujuvalt jätkata. Tehnoloogia müük Adacelile on ka meile oluline samm, sest see toetab meie vajadusi ja eesmärki digitaliseerida kõik Eesti regionaalsed lennujaamad aas-taks 2025.” 

Tehingu üleminekuperiood jõuab lõpule märtsi lõpuks. Irdtorni arendustiim jätkab tööd Tallinnast.