Uudised

Lennuliiklusteeninduse ja Adacel Technologies Ltd poolt Kuressaare lennuvälja jaoks välja arendatud irdtorni süsteem REVAL sai Eesti Transpordiametilt aeronavigatsiooniseadme sertifikaadi

Postitatud 30. Nov 2022

Eesti Transpordiameti poolt Lennuliiklusteenindusele väljastatud sertifikaat on mõlema ettevõtte jaoks oluline verstapost lennuliiklusteenuste digitaliseerimisel.

„REVAL läbis esmakordselt Eesti Transpordiameti range sertifitseerimisprotsessi,“ märkis Adaceli tegevjuht Daniel Verret. „Adaceli ja Lennuliiklusteeninduse meeskonnad on selleks kõvasti vaeva näinud ja REVALi edukas sertifitseerimine Kuressaares on märk meie meeskondade sihikindlusest ja ühisest eesmärgist muuta Eesti regionaalsete lennujaamade lennuliiklusteenused  lähiaastatel kaugelt juhitavaks,“ jätkas Verret.

„See on suur samm edasi traditsiooniliste lennuliiklusteenuste digitaliseerimises,“ ütles Lennuliiklusteeninduse tegevjuht Ivar Värk
„Lennuliiklusteenuste digitaliseerimine aitab rahuldada nõudlust Eesti maapiirkondades ja on arukas investeering tulevikku. Sertifikaat võimaldab meil hakata osutama aeronavigatsiooniteenuseid oluliselt tõhusamalt ja täita reisijate vajadusi pärast lennundussektori pandeemiajärgset taastumist. REVAL muudab lennuinformaatorite töö tipptundide ajal efektiivsemaks ja ohutumaks. Eesti Transpordiameti poolt väljastatud sertifikaat on selge tunnustus mõlemale ettevõttele ja näitab, et oleme õigel teel.“

REVAL
Irdtorn REVAL on loodud modulaarse, avatud arhitektuuri põhimõttel, mis sobib lennuvälja erinevate käitamisvajaduste rahuldamiseks, sealhulgas integreerimiseks olemasolevate või uute lennuliikluse korraldamis-, side-, navigatsiooni- ja seiresüsteemidega. Irdtorni lahendust saab kasutada eemalt või kohapeal, ühe või mitme lennuvälja käitamiseks. Kaugkasutuse korral toimib irdtorn nii iseseisvalt üks ühele lennuvälja juhtimislahenduses kui ka osana irdtorni keskusest, kust osutatakse teenust mitmele lennuväljale korraga.

Lennuliiklusteeninduse AS on uue põlvkonna lennujuhtimisteenuste pakkuja Eestis, mille peakontor asub Tallinnas. Pakume ohutuid ja tõhusaid lennujuhtimisteenuseid koos lennuliikluse korraldamise konsultatsioonide ja koolitusteenustega. Lennuliiklusteeninduse AS tegutseb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ja ettevõtte ainuomanikuks on Eesti Vabariik.

Adacel on ülemaailmne tehnoloogiaettevõte, mis arendab ja juurutab lennuliikluse juhtimissüsteeme ning lennujuhtimise simulatsiooni- ja koolituslahendusi. Ettevõte asutati 1987. aastal ja käesolevast aastast asub Euroopa esindus ja irdtorni arenduskeskus Tallinnas. Lisateavet leiate aadressilt adacel.com.