Tunnustus

Kuigi Lennuliiklusteeninduse AS (EANS) on üks maailma väiksematest aeronavigatsiooniteenust osutavatest organisatsioonidest, oleme aastate jooksul rahvusvahelisel lennundusareenil silma paistnud kui kiirelt arenev, efektiivselt toimiv ja kvaliteetset aeronavigatsiooniteenust osutav ettevõte.

Autoriteetseimaks ametkondlikuks tunnustuseks meile on 2003. aastal Rahvusvahelise Lennutranspordi Organisatsiooni (IATA) poolt omistatud rahvusvaheline lennundusauhind Eagle Award, mille nominentideks on maailma parimad lennundusettevõtted lennujaamade ja lennuliiklusteenindusettevõtete arvestuses. Tegemist on väärika ja vägagi väärtusliku tunnustusega neile, kes on suutnud lennufirmadele pakkuda majanduslikult soodsaid, ent samas kvaliteetseid teenuseid ja olnud aktiivsed nii teenuste kui kliendisuhete arendamisel.

Eesti kontekstis on EANS leidnud äramärkimist 2002. aastal Majandusministeeriumi, EAS Ekspordiagentuuri ja Eesti Kvaliteediühingu poolt korraldatud Eesti Kvaliteediauhinna konkursi raames, kus pälvisime Parima avaliku sektori organisatsiooni tiitli.

2003. a kevadel viidi ajalehe Äripäev ja ajakirja Pere ja Kodu eestvedamisel läbi konkurss Eesti töötajasõbralikuma tööandja väljaselgitamiseks. Osalemiskutse said 500 Eesti käibe TOP-i kuuluvat ettevõtet. Meid tunnistati hinnalise III koha vääriliseks.

2009. a kevadel tunnustas Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing (ETTA) meid Parim Tööandja 2008 tiitliga. Aunimetuse väljaandmisel lähtuti kolmest kriteeriumist – töötajate palgatase, tervislikud ja puhtad töötingimused ning tõsidus sotsiaaldialoogi arendamisel ettevõtte töötajatega.

2011. a valiti EANS-i kaks uut süsteemi JANE’S ATC auhinna kandidaatideks. Auhinna eesmärgiks on teavitada, väärtustada ning tõsta esile lennujuhtimise valdkonna saavutusi:

Esiteks märgiti auhindade üleandmisel teenuse osutamise kategoorias ära Avibit Data Processing GmbH ja EANS – Tallinna lennujuhtimistorni uue integreeritud lennujuhtimissüsteemiga. Veebruaris 2011 kasutusele võetud Tallinna lennujuhtimistorni uus lennujuhtimissüsteem on hetkel üks paremini integreeritud tornisüsteeme maailmas.

Teiseks kandideeris tööstusharu auhinnale Saksa firma COMSOFT GmbH poolt EANS-ile tehtud automatiseeritud elektroonilise lennundusteabe kogumiku (eAIP) publitseerimise süsteem koos AIXM 5  standarditele vastava lennundusteabe andmebaasiga. EANS on üks esimesi maailmas, kes võttis kasutusele AIXM 5.1 andmebaasi, millel on liides nii eAIP-i süsteemiga kui ka ühilduvus Euroopa lennundusteabe andmebaasiga (EAD).

2012. a lõpus otsustas Põhja-Euroopa aeronavigatsiooniteenuse osutajate liidu, Borealis Alliance’i juhtkond premeerida EANS-i panuse eest keskkonnaalasesse 3Di projekti. EANS-i tunnustati teenuse eest, millega aidati Finaviat, lennuandmete väljavõtmisel lennujuhtimissüsteemist. Tubli tööd tegi 3Di projekti raames ettevõtte lennuliikluse analüütik Natalja Kunimägi. Tunnustusega kaasnev preemiaraha suunati SA EELK Tallinna Diakooniahaiglale.

2016. a  pääses EANS Äripäeva  Eesti Edukamate Ettevõtete TOP100-s edetabelis üheksandale kohale.

2017.a  Keskkonnaministeerium korraldas Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursi, kus EANS pälvis vabalt planeeritavate marsruutidega õhuruumi FRA projektiga eriauhinna keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi kategoorias.