Algas nimekonkurss!

Olete oodatud osalema EANS konkursil, kus otsitakse eestikeelset terminit kahele väljendile (single remote tower, multi remote tower)

Küsitlusele saate vastata siin

Küsitlusele vastamine võtab olenevalt vastajast aega 2-10 minutit

Vastamise tähtaeg: 6.november 2017

Pilt on illustratiivne

Pilt on illustratiivne

Taustainfo:

Mis on remote tower?
Remote tower on lähi- ja lähenemislennujuhtimise teenuse pakkumise kontseptsioon, kus lennujuhtimine toimub lennujaamast tavapärasest kaugemal asuvast keskusest. Videopildi, süsteemide ja sideühenduste kaudu edastatakse eemalasuvasse keskusesse lennurada, ruleerimisteed ja nende  vahetu ümbruse olukorda kajastav pilt ning kõik muu lennujuhtimiseks vajalik informatsioon.

Kas remote tower tuleb ka Eestisse?
Jah, remote tower’i projekt juba käib. Hetkel toimub Tartus prototüübi ehitamine, mille tehniline pool on kohe-kohe valmis ja mille valideerimisega hakkab EANS pihta juba sellel aastal. Plaanis on remote tower keskusest hakata juhtima nii Tartu, Kuressaare kui ka Kärdla lennuvälja liiklust.

Miks nimekonkurss?
Nimekonkurssi eesmärgiks on hoida lennunduses ilusat eesti keelt ja leida inglisekeelsetele terminitele single remote tower ja multi remote tower tabavad ja üheselt mõistetavad eestikeelsed vasted. Võitnud nimetused lähevad igapäevasesse kasutusse ning lennundusterminoloogia komisjoni heakskiidul viiakse ametlikult sisse lennundusterminite andmebaasi.

Kui kaua saab konkursil osaleda?
Oma ettepaneku saab edastada 6. novembri 2017 südaööni.

Kes teeb lõpliku valiku?
Parimad terminid kõigist laekunud ettepanekutest valib ja lõpliku otsuse teeb EANSi kõrgetasemeline komisjon. Võitjaga võtame ühendust 13. novembril.

Mis ootab võitjat?
Parimate terminite loojat ootab auhind kõrgustes – õhtusöök taevas „Dinner in the Sky“ kahele Tallinnas. Võitja väljakuulutamine toimub 1. detsembril 2017 EANSi kliendipäeval.

Küsimuste korral võta ühendust aadressil teele.kohv@eans.ee.