Lennuliiklusteeninduse Aktsiaselts võtab 2016. jaanuarist kasutusele uue visuaalse identiteedi

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaselts vahetab 2016-ndal aastal välja senise, 1996. aastast kasutusel olnud logo uue, terviklikuma visuaalse identiteedi vastu.

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi brändi nimeks saab EANS, mis moodustub ettevõtte nimetuse inglise keelse versiooni: „Estonian Air Navigation Services“ esitähtedest. Sellise lähenemise kaubamärgi kujundamisele tingis asjaolu, et ettevõte tegutseb suuremas osas rahvusvahelisel turul, kus lühend ANS (Air Navigation Services) on levinud, kui selge viide lennuliiklusteenuse osutajale. Nii on  meie klientidele ja partneritele (sh ka meie kohalikkus lennunduses) üheselt mõistetavam, kellega on tegemist. Lühendi EANS kasutamine ei ole siiski ettevõttele täiesti uudne, kuna juba aastaid on samanimeline ettevõtte koduleht ja meiliaadress.

Uus logo kujutab ettevõtte inglisekeelse nime lühendit EANS ja igale inimesele tuttavat lennuki kondensatsioonijälge taevas. Logo sümboliseerib õnnestunud ja turvalist ülelendu, väljalendu ja kojulendu.

eans-logo

Tegevjuhi Tanel Rautits: „Meie kaubamärgi loomisel lähtuti meie püsivatest põhiväärtustest uudses võtmes: ohutus, koostöö, professionaalsus, hoolivus, usaldusväärsus ja innovaatilisus. Järjepidevuse sümbolina jääme truuks sinisele värvile. „

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi uue visuaalse identiteedi töötas välja disainiagentuur Velvet, mille ideekavand võitis hankekonkursi. Üleminek uuele visuaalse identiteedile on kavas ellu viia järk-järgult 2016. aasta lõpuks.

Tanel Rautits`i kinnitusel tulenes visuaalse identiteedi uuendamine soovist ajaga kaasas käia: «Meie senine logo on kasutusel olnud ettevõtte algusaegadest alates. Me tahame, et uus visuaalne identiteet hakkaks kajastama ettevõtte rahvusvahelist ja innovatiivset mõõdet. Samas soovime uue imago loomisega veelgi kinnistada usaldusväärse ettevõtte kuvandit.»

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaselts on Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse kuuluv, kaasaegne ja dünaamiliselt arenev ettevõte. Ettevõtte aktsiate ainuomanikuks on Eesti Vabariik. Põhitegevuseks on kohalike ja rahvusvaheliste lendude juhtimine Tallinna lennuinfopiirkonnas. Ettevõttes töötab üle 190-ne töötaja ja kokku tehakse koostööd pea 1000 erineva kliendiga.